Prístupové systémy

          Elektromagnetické zámky – DEK Systémy, bezdotykové MIFARE systémy. Ide o modernizáciu prístupového systému na vchodovej bráne obytného domu. Pri vstupe do obytného domu nepoužívate klasický kľúč ale elektronický kľúč – čip. Vo vstupnej bráne sú nainštalované dva elektromagnety o sile 600kg. Vchodovú bránu môžete otvoriť až po priložení čipu. Každý čip je jedinečný a v databáze priradený jeho majiteľovi. V prípade straty kľúča ho vieme vymazať (deaktivovať) a urobiť nový. Riadiaca jednotka systému si uchováva posledných 1800 udalostí a tak je v prípade potreby možné vyexportovať zoznam s určením kto a kedy vstúpil/vystúpil z objektu. Takýto export môže byť nápomocný v prípade kriminálnych udalostí v obytnom dome.

 

 

Postupom času odchádza do ústrania systém dotykových čipov tzv. systému DEK a prichádza nový bezdotykový systém BES. Pri dotykovom systéme boli čipy ľahko kopírovateľné v kľúčových službách a vznikali tzv. klony. Správa databázy čipov tým strácala svoj význam. Pri bezdotykových príveskoch ktoré fungujú na frekvencii 13.56MHz zatiaľ kopírovanie kľúčov nie je možné. Výroba nového čipu/kľúča je tak možná iba u firmy ktorá vykonávala montáž respektíve u firmy ktorá vlastní aktuálnu databázu čipov. Týmto sa zamedzí výrobe a kopírovaniu čipov cudzím osobám.

 

 

 

 Ďalšou výhodou bezdotykového systému je jeho neprelomiteľnosť. Staré dotykové plochy neboli imúnne voči paralyzátorom či rôznym piezoiskrám (po rozobratí bežného zapaľovača) a útočník sa po priložení týchto predmetov na kovové dotykové plochy dostal do priestorov bytového domu. Pri tomto útoku často dochádza k poškodeniu operačných jednotiek a je potrebná ich výmena. Pri novom bezdotykovom systéme tieto problémy nehrozia keďže čítačka čipov je celá z tvrdeného plastu (nevodiví materiál) a funguje na princípe čítania čipov bez dotyku (na vzdialenosť cca 5 -7cm).

 

 

 

 

 

 

Elegantná hliníková lišta s madlom a elektromagnetmi, ktorá ponúka modernú technológiu pre magnetické uzamykanie. Jeden magnet je s výstupmi pre signalizáciu stavu dverí. Veľmi rýchla inštalácia a flexibilita robí lištu ideálnym komponentom pre doplnenie existujúcich dverí. Komplet lišty sa skladá z dvoch základných častí - dverovej lišty a dverového madla, ktoré sú určené pre povrchovú montáž na dvere.

Lišta sa inštaluje na pevnú časť dverí - zárubňu a je miestom pre osadenie elektromagnetických zámkov. Druhou časťou je dverové madlo, ktoré sa inštaluje na pohyblivú časť dverí a obsahuje nárazové platničky, preto musí byť pri montáži dodržané presné zarovnanie oboch častí lišty. Madlo je osadené plastovým úchytom, ktoré umožňuje pohodlné otváranie dverí.

 

 

 

Napíšte nám

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kedykoľvek  kontaktovať.

Cookies